Radio ZRO

Zware buien met kans op onweer in de namiddag

Guido

Vandaag, dinsdag 09 juni, gaat zeer zonnig van start. In de loop van de late voormiddag neemt de bewolking echter toe en wordt het wisselend tot zwaar bewolkt in de namiddag. Er trekken dan van uit het westen zware buien over onze regio met een grote kans op onweer. Bij onweer worden hagel, overvloedige regen en zware windstoten mogelijk. In een strakke zuidwestelijke wind stijgt de temperatuur slechts naar een koele 17 graden. Normaal hebben we vandaag recht op 20,8 graden.

Vorig jaar werd het na een nacht van 9,8 graden overdag 19,1 graden en bleef het droog.

Komende nacht verdwijnen de buien nog voor middernacht en krijgen we tijdelijk brede opklaringen. In een matige zuidwestelijke wind daalt de temperatuur naar 9 graden.

Woensdag gaat wisselend bewolkt van start en gaan er terug in de namiddag pittige buien vallen. De kans op onweer wordt kleiner. In een matige tot vrij krachtige westelijke wind blijft de temperatuur steken op 17 graden.

Donderdag en vrijdag geraken we maar niet verlost van de buien en stijgt de temperatuur van 18 graden op donderdag naar 19 graden op vrijdag.

Zaterdag gaat het weer uit een ander vaatje tappen en wordt het wisselend bewolkt maar droog. De wind heeft het moeilijk om richting te kiezen en de temperatuur loopt op naar 21 graden.

Vanaf zondag volgt dan tot en met dinsdag 23 juni mooi zomerweer. De zon gaat de ganse periode het hoogste woord voeren en de temperatuur loopt gemiddeld op naar een zomerse 25 graden.
De kans op meer wisselvallig weer met koele temperaturen is klein maar kan nog altijd roet in het eten gooien.

Geniet van een rustige dinsdag.

Categorieën

Archieven