Radio ZRO

Grijs en een beetje regen

Marc Audenaert

Vandaag, donderdag 24 april, wordt een overwegend grijze dag. Als we de zon te zien gaan krijgen zal dat naar zonsondergang toe moeten gebeuren. In de loop van de voormiddag kan het af en toe wat licht gaan regenen. In de namiddag wordt het dan zo goed als droog. De weinige regen die gisteren viel en vandaag zal vallen is slechts een druppel op een hete plaat en zal de heersende droogte niet beïnvloeden. Bij een matige en soms vrij krachtige noordelijke wind loopt de temperatuur slechts op naar 13 graden. Normaal hebben we vandaag zelfs recht op 17,4 graden.

Vorig jaar werd het na een nacht van 3,9 graden overdag 10 graden en onweerde het waarbij er 1,9 mm hagel en regen viel.

Komende nacht gaat bewolkt maar droog verlopen. Omwille van een matige noordelijke wind en de bewolking zal de temperatuur slechts dalen naar 8 graden.

Vrijdag start bewolkt doch in de loop van de dag zal de zon trachten haar plaats op te eisen. Ze zal echter nog veel gehinderd worden door onschuldige stapelwolken. De temperatuur gaat met 16 graden echter de goede kant op. De wind komt nog steeds uit een noordelijke hoek.

Zaterdag en zondag krijgen de zon meer en meer te zien en neemt ze de overhand op onschuldige schapenwolkjes. De wind heeft het oosten opgezocht en de temperatuur loopt op naar 19 à 20 graden.

De ganse volgende week wordt dan zeer zonnig en uiteindelijk ook zeer warm voor de tijd van het jaar. Van regen hoeven we niks te vrezen en de temperatuur van 20 graden op maandag knalt naar 23 à 24 graden op het einde van de week. De kans is groot dat er alle dagen, in de namiddag, een verkoelende zeebries gaat opsteken.

Daarna wordt het tot en met 8 mei minder stabiel weer. De kans op een buitje gaat langzaam aan toenemen en de temperatuur gaat met 17 à 18 graden het langjarig gemiddelde volgen.

Een rustige donderdag gewenst.

Categorieën

Archieven