Vandaag, maandag 30 december, start grijs en zal grijs eindigen. Een ganse dag wisselen periodes met lichte motregen en drogere momenten elkaar af. Bij een matige zuidwestelijke wind loopt de temperatuur op naar 7 graden. Normaal hebben we vandaag recht op 6,7 graden.
Vorig jaar werd het na een nacht van 7,2 graden overdag 10,6 raden en bleef het droog.
Komende nacht gaat bewolkt verlopen met af en toe motregen. De temperatuur daalt bij een matige zuidwestelijke wind naar 3 graden.
Dinsdag gaat bewolkt verlopen en kan er af en toe wat lichte motregen vallen. De temperatuur loopt op naar 7 graden. De zuidwestelijke wind neemt toe naar vrij krachtig. Bij de jaarovergang gaat het nog harder waaien en kunnen er rukwinden voorkomen van 70 km/uur. Wees uiterst voorzichtig bij het gebruik van vuurwerk.
Woensdag gaat overwegend bewolkt verlopen tot in de late namiddag. Daarna volgt er van uit het noorden een intense neerslagzone. De temperatuur kan oplopen naar een zachte 9 graden. Het wordt een zeer winderige dag waarin de rukwinden kunnen oplopen naar 80 km/uur bij de doortocht van de neerslagzone.
Donderdag tot en met het weekend vertoeven we dan in polaire lucht. Er gaan enkele buien vallen waarvan de meeste een winters karakter gaan aannemen. De temperatuur van 5 graden op donderdag valt terug naar 2 à 3 graden de dagen erna. ’s Nachts gaat het licht vriezen.
Daarna wordt de weersverwachting zeer onduidelijk. Zowel het Europese als het Amerikaanse model geraken het niet eens wat betreft de verdere evolutie. Voorlopig houden we het bij twee mogelijkheden waarvan de kansen gelijk zijn. Een eerste mogelijkheid is de terugkeer van het zachte en zeer winderig weer met veel neerslag en een temperatuur van gemiddeld 10 à 11 graden. De tweede mogelijkheid is een verderzetting van het koude weer met een toenemende kans op sneeuw. De temperatuur zou zelfs overdag rond of onder het vriespunt gaan vertoeven. ’s Nachts zou het zelfs matig tot streng kunnen gaan vriezen.
Deze onzekere periode houdt aan tot maandag 13 januari.
Een aangename marktdag gewenst.