Uit bij Lokeren-Temse leed KVV Zelzate zijn vijfde seizoensnederlaag. Net voor de rust kwamen de groenhemden nochtans op voorsprong. Naast Lokeren-Temse wonnen ook Zwevezele en Petegem hun inhaalwedstrijd. De derbytopper werd ontsierd door enkele snotneuzen die zich de titel van hooligan wilden aanmeten. Enkelen onder hen werden gearresteerd
KVV Zelzate: Robbe Trouvé, Stijn Cools-Ceuppens, Pieter Grootaert, Simon Lanckman, Tars Notteboom (59′ Christophe Van Gysel), Nicolas Van Buyten, Sander Van Cauwenberg, Jens Vandenhende, Preben Van Wesemael (77′ Ennio Martens), Roy Broeckaert (79′ Indyana Van Camp) en Richard Antwi-Manu.
Gele kaart: Stijn Cools-Ceuppens
Doelpunten: 40′ Richard Antwi-Manu 0-1, 75′ Gianni Deneve 1-1 en 84′ Simon Vermeiren
De wedstrijd werd in de openingsfase ontsierd door enkele jongens, die uitgedost waren met blauw-witte mutsen en liederen à la ‘Buffalo, Buffalo, …’ zongen, die het stadion met rook vulden door Bengaals vuurwerk af te steken. Daarvoor hadden ze ook al amok gemaakt in de kantine. De inderhaast opgetrommelde politie kon enkele heethoofden in de boeien slaan.
KVV begon snedig aan de wedstrijd en had enkele kansen via Richard Antwi-Manu en Roy Broeckaert, tussenin was er een sterke Robbe Trouvé nodig op een schot van Yassin Ben Omar. Lokeren-Temse probeerde het evenwicht te herstellen, lukte daar het tweede kwartier in, maar dan nam KVV opnieuw de bovenhand. Op een assist van Tars Notteboom, die ooit net niet in de selectie van het grote Sporting Lokeren zat, scoorde Richard kort voor rust de 0-1.
Na de rust was er een sterkere thuisploeg. Robbe moest enkele gevaarlijke pogingen van onder andere de aan de rust ingekomen Dennis Van Vaerenbergh en Gianni Deneve onschadelijk maken. Tussendoor was de ook al ingevallen Christophe Van Gysel dicht bij de verdubbeling van de Zelzaatse voorsprong. Op het grote veld leek KVV de fysieke veldslag te verliezen: een kwartier voor affluiten maakte Gianni Deneve aan de tweede paal de gelijkmaker, negen minuten later legde Simon Vermeiren, op aangeven van Sami Djadi, de eindcijfers vast.
Na de arrestatie van de snotneuzen, die zich in het bezoekend supportersvak hadden gesetteld, werd dit hermetisch afgesloten. De amokmakers waren, buiten de gearresteerden, wel al met de noorderzon verdwenen. Toch werd iedereen aan een identiteitscontrole onderworpen. Het was door bemiddeling van de aanwezige burgemeester Brent Meuleman, die de eveneens opgetrommelde politiediensten van Zone Puyenbroeck kon overtuigen, dat die daar hun tijd toch niet instaken.
KVV belandt in de stand op de zesde plaats op tien punten van leider Ninove en op vier punten van Lokeren-Temse. Gullegem, de tegenstander van komende zondag, volgt op twee punten.
In de andere inhaalwedstrijden won Zwevezele, na een 3-0 achterstand op het uur, nog met 3-4 bij Wetteren. Petegem won met 4-0 van Brakel.