Radio ZRO

Opborrelende stapelwolken maar droog

Carine

Vandaag, maandag 14 april, wordt een droge dag. Het wordt een wisselend bewolkte dag met in de loop van de dag opborrelende en soms dreigende stapelwolken. Het blijft echter droog en de temperatuur loopt op naar 17 graden bij een matige zuidelijke wind. Normaal hebben we vandaag slechts recht op 14,3 graden.

Vorig jaar werd het na een nacht van 8,3 graden overdag 15,9 graden en viel er 0,6 mm regen.

Komende nacht neemt de bewolking in de loop van de nacht toe. Naar het opkomen van de zon kan er al een bui vallen. Bij weinig wind daalt de temperatuur slechts naar 10 graden.

Dinsdag wordt dan een zeer onstabiele dag. Er gaan pittige buien vallen die vergezeld kunnen gaan van onweer. De temperatuur veert op naar 19 graden tussen de buien door en de wind zoekt het zuidwesten op.

Woensdag tot en met vrijdag gaan droog verlopen met een afwisseling van zon en stapelwolken. De temperatuur gaat met gemiddeld 14 à 15 graden het langjarig gemiddelde volgen.

Het paasweekend daarentegen zou wel eens licht wisselvallig kunnen gaan verlopen. De kans op een paar buien wordt het ganse weekend vrij groot. Verregende Paasdagen zullen het echter, zoals het er nu naar uitziet, niet worden. Met gemiddeld 16 graden wordt het iets zachter.

Daarna volgt tot en met maandag 28 april een wisselvallige periode met praktisch alle dagen regen of enkele buien. De temperatuur blijft dan met 14 à 15 graden normaal voor de tijd van het jaar.

Een aangename marktdag gewenst.

Categorieën

Archieven