Radio ZRO

Tips voor trips in Oost-Vlaanderen tijdens de paasvakantie

Tijdens de paasvakantie, van zaterdag 5 tot en met maandag 21 april, kan je op meerdere provinciale locaties terecht voor leuke activiteiten. In de provinciale domeinen en op de erfgoedsites valt er heel wat te beleven voor jong en oud. De meeste activiteiten zijn gratis. Voor sommige moet je op voorhand inschrijven. 

Voor de recreatiedomeinen is het meteen het officiële startschot voor het nieuwe seizoen. Vanaf april openen weer heel wat buitenattracties de deuren, zoals het trampolinepark in De Gavers, het treintje in Puyenbroeck en de gocarts in De Ster. Op het water kan je alvast de roeivijvers in De Ster, Puyenbroeck en De Gavers verkennen met een roeiboot of waterfiets.

Paasactiviteiten

In Puyenbroeck in Wachtebeke, De Brielmeersen in Deinze en Het Leen in Eeklo kunnen kinderen de hele paasvakantie door op paaszoektocht. In De Ster in Sint-Niklaas en De Gavers in Geraardsbergen kan je op paasmaandag bovendien terecht voor een groot paasfeest.

Genieten van fauna en flora

Bezoek tijdens de paasvakantie de pasgeboren lammetjes in de Winterstal in Puyenbroeck. In De Ster kan je op woensdagen (9 en 16 april) een beestige rondleiding krijgen op de kinderboerderij.

De maandelijkse gegidste wandeling in De Brielmeersen staat op zondag 6 april in het teken van bos en klimaat. Op woensdagen (9 en 16 april) in de vakantie kan je de natuur van Het Leen ontdekken met een gids. Voel de omgeving van De Boerekreek in Sint-Laureins met je blote voeten tijdens de blotevoetenwandeling op zondag 6 april.

In Puyenbroeck is er op zondag 6 april een vroegochtendwandeling die je de vogels van het domein leert herkennen. Op zondag 13 april kan je er terecht voor een wandeling in het teken van de voorjaarsbloeiers.

Voor sporters en actievelingen

Wie wil leren golfen, kan op paasmaandag 21 april in Puyenbroeck terecht voor Start to Golf. Golf Puyenbroeck organiseert ook jeugdstages (7-11 april) van één of vijf dagen. Tijdens de paasvakantie zijn er in De Gavers sportinitiaties op dinsdag en donderdag. Staan op het programma: boogschieten, muurklimmen, lasershooting en SUP-initatie. In De Boerekreek zijn er opnieuw ponykampen.

Zoeken, ontdekken en beleven

Op zondag 6 april opent het Streekcentrum Huysmanhoeve in Eeklo opnieuw de deuren voor een seizoen vol activiteiten en evenementen. Tijdens het openingsfeest volg je er De Ronde van Vlaanderen op groot scherm en is er kinderanimatie. Bezoek ook de nieuwe (permanente) landbouwexpo of de expo over kermiskoersen (tot 5/5).

In Nieuwdonk in Berlare kunnen jonge avonturiers zicht op woensdag 9 april uitleven met meespeeltheater De Werf. Ze spelen op het evenwichtsparcours én bouwen er ondertussen aan voort.

Op Erfgoedsite Ename verkennen kinderen via het familieparcours ‘Dossier EN.Am.X’ de erfgoedsite én de archeologische site samen met hun (groot)ouders. Met de zoektocht ‘Ontrafel mysterieuze sporen’ stellen tieners hun kwaliteiten als spoorzoeker op de proef.

Tijdens het Water Weekend in Puyenbroeck (19-21 april) komen waterliefhebbers aan hun trekken. Bouw vlotten, bestudeer waterdiertjes of ga op zoek naar sporen van de otter en de bever.

Tijdens een Klei-tof-kamp in De Boerekreek (14-18 april) ga je elke dag aan de slag met klei. Liever een hele week op een melkveebedrijf vertoeven? Op De Boerekreek kan je ook terecht voor een boerderijkamp (7-11 april).

Alle activiteiten tijdens de paasvakantie vind je op www.oost-vlaanderen.be/paasvakantie.

Categorieën

Archieven