Radio ZRO

Zeer zonnig

Vandaag, maandag 19 mei, wordt een uiterst zonnige dag. Met een noordoostelijke stroming wordt warmere lucht aangevoerd. De temperatuur loopt op naar een warme 22 graden en normaal hebben we vandaag slechts recht op 18 graden. Er staat een ganse dag een matige en in de late namiddag vrij krachtige noordoostelijke wind.

Vorig jaar werd het na een nacht van 11,9 graden overdag 20,3 graden en viel er 1,3 mm regen.

Komende nacht gaat sterrenklaar verlopen al kan het naar zonsopkomst wat nevelig worden. Bij een zwakke noordoostelijke wind daalt de temperatuur naar 8 graden.

Dinsdag wordt iets minder zonnig en zal de zon af en toe gehinderd worden door velden hoge sluierbewolking. De wind blijft vastgeroest in het noordoosten en de temperatuur klimt terug naar 22 graden.

Woensdag en donderdag komt de wind uit het noorden en dat gaan we meteen voelen. De temperatuur haalt slechts gemiddeld 15 à 16 graden. Het worden wisselend bewolkte dagen waarin de kans op een buitje eerder klein blijft.

Vrijdag blijft het wisselend bewolkt en is er kans op een licht buitje. Met 17 graden wordt het iets zachter.

Vanaf zaterdag stelt er zich tot en met maandag 02 juni een westelijke tot zuidwestelijke hoogtestroming in. Hiermee wordt vochtiger lucht vanaf de Atlantische Oceaan over onze regio gevoerd. De weercomputers geraken het er niet over eens of we reeds vanaf zaterdag al gaan kunnen genieten van regen en buien. Zeker is dat we vanaf zondag bijna iedere dag gaan overvallen worden door een regenzone of buien. De temperatuur gaat de eerste dagen rond een frisse 16 graden schommelen om naar het einde van de periode te stijgen naar gemiddeld 18 graden. Kortom de start van het einde van de huidige extreme droogte is eindelijk in zicht.

Geniet van een zeer zonnige maandag.

Categorieën

Archieven